بایدها و نبایدهای دکوراسیون و طراحی داخلی کلینیک روانشناسی

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه و یا فضاهای اداری و تجاری خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. دقت داشته باشید که شما ممکن است، در طراحی یا دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی خود تجربه نداشته باشید و به همین خاطر سلایق شخصی تان را اعمال نمایید، ولی تیم قوی معماری بام ضمن در نظر گرفتن سلایق شما، با نگاهی حرفه ای می تواند بهترین و موثر ترین استفاده از محیط و فضا را به شما ارائه و عرضه دارد، چرا که با لحاظ نمودن فاکتورهایی مانند نور، رنگ، انرژی، به کار گیری لوازم و سایر اقدامات فضایی ایده آل، شکیل و کاربردی در اختیار شما قرار دهد و از این حیث لبخند رضایت مندی را در چهره شما ایجاد نماید. در طراحی داخلی کلینیک پوست و مو نوین، سعی بر این بوده است که تمام الزامات یک کلینیک زیبایی لحاظ شود.

طراحي داخلي كلينيك دندانپزشكي

عناصری مانند نور طبیعی (پنجره)، نور مصنوعی، تابلوهای مفهومی و هنری، چوب و طراحی سقف بسیار به کیفیت محیط این فضا کمک میکنند. بنابراین اگر میخواهید تغییرات اساسی و مقرونبهصرفه در طراحی و معماری داخلی کلینیک خود به وجود آورید به سراغ سقف بروید. بعلاوه به این نتیجه رسید که روشنایی و درجه تیرگی رنگ تاثیر بسزایی در ادراك ابعاد و فواصل ظاهري محیط دارد . در روانشناسی رنگ ها، رنگ زرد به رنگ دوقطبی شناخته میشود. طراحی دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی یک آیتم غیر ضروری نیست که در صورت نداشتن طراحی داخلی حرفه ای و اصولی به راحتی از کنار آن رد شویم، بلکه یکی از مهم ترین نکات در تاسیس مراکز روانشناسی محسوب میشود. فضاهای اداری، محلهایی مانند ساختمان پزشکان و انواع مطبها از جمله فضاهایی هستند که به طراحی و دکوراسیون داخلی آن خیلی توجهی نمیشود و به ساده ترین شکل ممکن اجرا میشوند تا کمترین هزینه را داشته باشند و همین موضوع باعث میشود کوچک ترین توجهی به خواسته مراجع کننده نداشته باشند!

طراحی داخلی مطب مامایی

نوپردازی فضا و عناصر بر اساس انتخاب های معماران بوده و بر سبک کاری معماران تأکید می کنند و همچنین فضای فضا را کامل می کنند. علاقه ی زیادی دارد و با سبک مدرن هم که در بالاتر آشنا شدید . کودکان هنگامی که شخصیت های آشنا را می بینند، احساس راحتی بیشتری می کنند. طراحی بر احساس افراد تأثیر می گذارد و پزشکان اکنون در کارهای خصوصی خود به آن توجه می کنند. آیا تا به حال به سقف توجه کردهاید؟

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. برای طراحی و دکوراسیون داخلی مطب زنان و زایمان به سبک مدرن، دست معمار و طراح در انتخاب متریال کاملا باز است. شرکت دکوراسیون داخلی هلگر بنابراین لازم است که این اتاق کاملا با روحیه کودکان سازگاری داشته شرکت دکوراسیون داخلی هلگر و از قرار گرفتن در آن نهایت شادی را احساس کنند. و در نهایت این مقاله نشان میدهد، رنگ یکی از عناصر اساسی در طراحی داخلی بیمارستان محسوب می­گردد و نمی­توان رنگ را به صرف زیبایی در محیط مورد استفاده قرار داد.

بنابراین شما باید برای یک مطب دندانپزشکی اطفال، فضایی جذاب، آرامش بخش و بدون استرس را ایجاد کنید که دوست داشتنی است. ترکیب رنگ از عوامل ایجاد کننده حس آرامش و راحتی در بیماران است. رنگ بندی مطب علاوه بر آرامش باید شادی، نشاط و ایمنی کودک در جای جای مطب حفظ شود. رنگ سبز کیفیتی باطراوت و التیام بخش دارد که در ذهن انسان آرامش طبیعت را زنده می کند. روشنایی در مطب دندانپزشکی به دندانپزشکان و تکنسین ها کمک می کند تا وظایفشان را به نحو احسنت انجام دهند. تأثیرات فیزیولوژیکی و روانشناسانه رنگ در محیط ها هدفمند و تاثیرگذار می­باشد همچنین این مقاله راهكارهايي را براي نحوه استفاده از اين تاثيرات در دكوراسيون داخلي مطب ها و مراکز پزشکی بر مبناي مطالعات انجام گرفته و نتايج حاصل از مراحل قبل ارائه مي­دهد. امروزه بیان اینکه رنگ به صرف زیبایی در محیط مورد استفاده قرار گیرد، نمی­تواند مورد پذیرش قرار گیرد، چرا که مساله مهم در طراحی داخلی و دکوراسیون یک محیط نیازها و احساسات کاربران آن می­باشد .

طراحی داخلی مطب دکتر این سبک ها باعث ایجاد بی قراری در بیمار خواهند شد. به گونه ای که تمامی استرس ها و نگرانی ها را از آنها دور نماید. فضاهای کوچک و ضعیف با نور به شدت زیاد و رنگ های تند به ویژه در مکان های نا آشنا می تواند اضطراب کودکان را افزایش دهد. به عنوان مثال رنگ قرمز تند معمولاً احساس خطر و فضاهای بسیار پرانرژی را تداعی می کنند. در حیطه معماری داخلی آنچه بیمار به عنوان ورودی های سمعی، بصری و لمسی از محیط دریافت می کند، می تواند تا حد زیادی حس ناخوشانید درد را کاهش و یا به تعویق اندازد. این دو دفتر مجزا توسط شیشه های سفید نشده از یکدیگر جدا شده اند که محدودیت های دید بین آنها را به منظور هماهنگی با استانداردهای استقلال کار مشخص می کند. چیدمان فضای های مختلف آنجا را شبیه به فضایی راحت چون خانه تبدیل کرده که افراد را به تعامل با یکدیگر دعوت می کند.

قیمت طراحی داخلی مطب

آبی یک رنگ آرامشبخش بوده و به شما، کارمندان، مراجعهکنندهها و … در حالی که آبی و سبز به طور معمول موجب احساسات آرام تر می شوند. وجود تجهیزاتی همچون یک دستگاه اتوکلاو حداقل ۱۷ لیتری کلاس B در درمانگاه دندانپزشکی با ۵ یونیت الزامی است و در صورت عدم تأمین این دستگاه، پروانۀ بهرهبرداری صادر نخواهد شد؛ در حالی که در تأسیس مطب با توجه به متراژ کمتر و بالتبع تعداد مراجعین محدودتر، چنین الزامی وجود ندارد و داشتن تجهیزات و فضاهای عملکردی منوط به تأمین متراژ مورد نیاز و بودجۀ کافی خواهد بود. از فضاهای معمول در یک مطب پزشکی هستند. کودک از دیدن بخش هایی از مطب به هیجان آید. روند طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در حال حاضر موج هایی در دنیای دندانپزشکی ایجاد می کند. کلینیک های زیبایی، پوست و مو اغلب به شکل یکپارچه طراحی می شوند اما گاهی مرکزی به شکل خاص روی یک مورد از آنها به شکل تخصصی کار می کند.

دکوراسیون وطراحی مطب دندانپزشکی باید گویای خدماتی باشد که یک متخصص دندانپزشک می خواهد به بیماران خود ارائه دهد، مثل خدمات درمانی در یک محیط امن، زیبا و مطمئن که البته اگر دندانپزشک دارای تخصص خاصی باشد به طور مثال اطفال ،جراحی ویا … استفاده از رنگ نیز در طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی اطفال و بزرگسالان متفاوت خواهد بود. امروزه بيان اينكه رنگ به صرف زيبايي در محيط مورد استفاده قرار گيرد، نمي­تواند مورد پذيرش باشد، چرا كه مساله مهم در طراحي داخلی يك محيط نيازها و احساسات كاربران آن مي­باشد.

دکوراسیون داخلی مطب زنان

برای کودکان، نه تنها مطب دندانپزشکی بلکه جهان مجموعه ای از فرم، شکل و رنگ ها می باشد. حتی اگر بخواهند از دیواره ها استفاده کنند، معمولا سعی می کنند از دیوراه های نیمه استفاده کنند. در طراحی داخلی مطب روانشناسی از کدام متریال استفاده شود، بهتر است؟ مطب های پزشکان از جمله مکان هایی هستند که در صورتی که از دکوراسیون زیبایی برخوردار نباشند، ممکن است به میزان درآمد ماهیانه ی آن ها آسیب وارد شود و تعداد مشتری لازم در طول ماه را نداشته باشند. دیزاین مطب دندانپزشکی با توجه به استرس هایی که از طرفِ بسیاری از بیماران وجود دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ویترین می تواند در دو نوع بیرونی و داخلی پیاده سازی شود با این تفاوت که کارفرما باید تمرکز خود را بیشتر بر ویترین بیرونی مغازه پوشاک قرار دهد و زیباترین و جدیدترین مدل ها را به گونه ای جذاب در آن چیدمان نماید؛ زیرا ویترین اولین موردی است که در وهله ی اول مشتریان به آن ها توجه خواهند داشت.

طراحی داخلی مطب مدرن

استفاده کردن از مبلمان راحت , طراحي داخلي كلينيك دندانپزشكي سیستم پخش موسیقی، تلویزیون یا صفحه نمایش برای پخش فیلم میتواند موجب ایجاد حس اعتماد و درنتیجه اعتبار بیشتر برای مطب دندان پزشکی شود. دکوراسیون سالن انتظار و به طورکلی نحوه چیدمان مبلمان در هر فضایی میتواند به آن بخش اعتبار ببخشد. کلینیکها میتوانند به صورت خصوصی، دولتی یا خیریه باشند و هر کلینیک به جز مؤسس، باید برای هر شیفت فعال خود، مسئول فنی پزشک داشته باشد. نارنجی، قرمز و سبز رنگهای مهمی هستند که اکنون برای طراحی داخلی مطب دندانپزشکی بسیار محبوب هستند.

دکوراسیون داخلی مطب مامایی

یا برای مبلمانی که در سالن انتظار میچینید، مثلا استفاده از طیف رنگهای آبی گزینه خوبی به نظر میرسد. آیا برای طراحی محیط­های مختلف باید رنگهای متفاوت و هدفمندی در نظر گرفته شود؟ بهترین نورپردازی برای کلینیک روانشناسی بهره گیری از نور خورشید در طول روز است. واقعیت این است که دیگر زمان طراحی مطب به صورت فضایی کسالت آور و کم نور با دیوارهایی به رنگ تیره به پایان رسیده است. طراحی داخلی مطب روانشناسی بایستی حتما با در نظر گرفتن احساسات گوناگون اشخاص طراحی گردد که این احساسات باید قادر باشد، هر گونه استرس، اضطراب و هم چنین ترس را کم کند که در این زمینه می توانیم از گروه معماری بام به عنوان بهترین انتخاب در این راستا نام ببریم تا رضایت کامل شما را تامین نماید. چند رنگی که در بالا برای شما ذکر کردیم، از رنگ های اصلی بودهاند که می توان میزان اشباع شدگی آنها را در نظر گرفت که تا چه اندازه این رنگ ها می توانند کم رنگ و یا پررنگ شوند.

طراحی داخلی مطب زنان زایمان

در طراحی داخلی کلینیک ها نمی توان از سبک هایی استفاده کرد که پر از جزئیات هستند. باید نگرش خودمون رو نسبت به این که حالا هر طرحی رو که شد باید اجرا کرد ، ما در گروه طرح و طب معتقد هستیم که قلب تپنده یک طرح همان چیدمان و سبک های طراحی مختلف است. بنابراین این نوع طرح ها در دکوراسیون داخلی می توانند انجام عمل های جراحی یا معاینات دندانپزشکی را برای آنها بسیار راحت تر کنند. اما در روند طراحی داخلی کلینیک ها در دنیای معاصر ما شاهد الگوهای دکوری منحصر به فردی می باشیم. به عنوان مثال در این سبک که به سمت دکوراسیون مدرن گرایش دارد، تمامی عناصر دکوری و المان ها در راستای یک مطب پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

آنها دریافتند، هنگامیکه درجه اشباعیت یک اسلاید رنگی را در یک زمینه خاکستري افزایش دهیم، بیشتر متمایز می­شود. آزمایش آنها بر نقش روشنایی اجسام را به عنوان عاملی مهم در ادراك اندازه بدون در نظر گرفتن رنگ و شکل پس زمینه تاکید داشت. در واقع بهتر است بگوییم که طراحی و چینش دکوراسیون مطب دندانپزشکی به سادهترین شکل ممکن اجرا میشود تا کمترین هزینه را در پی داشته باشند. مطب دندان پزشکی دکتر وحدتی فر در ساختمان پزشکانی واقع در خیابان زعفرانیه قرار گرفته و فضای آن پیش از بازسازی کاربری بهداشتی-درمانی با فعالیت مطب عمومی داشته است. کمی در مورد حال و روز این روزها بیشتر بدانید که، دیگر نمی توان بازسازی مطب را به راحتی نادیده گرفت و از آن در اماکن مختلف با کاربری های گوناگون استفاده نکرد. فضای اداری نیز مانند دیگر فضاها می تواند به انواع سبک ها دکوراسیون شود اما نکته ای که در این میان اهمیت دارد این است که هر چقدر سادگی فضای اداری بیشتر باشد دسترسی افراد به قسمت های مختلف راحت تر بوده و نیازهای آن ها راحت تر تامین خواهد شد .

گل و گیاه علاوه بر اینکه باعث ارتباط بصری میان افراد و طبیعت میشود به تصفیه و پاکیزگی محیط نیز کمک زیادی میکند. ویژگی این فضاها این است که برای مراجعین بود و زمانی از آنها استفاده می شود که قسمتی از پروسه درمانی یا زیباسازی آغاز شده و نیاز است که مراجع کننده مدتی وقفه در مراحلش داشته باشد و به جای اینکه با صورت کرم زده جلوی سایرین بنشیند که ممکن سبب به وجود آمدن حس بدی در وی شود، در قسمت خصوصی تر، برای مرحله بعدی درمانش انتظار می کشد. با فراهم آمدن چنین شرایطی، ترس و اضطراب در مراجعین پایین می آید و اعتماد آنها به کار دندانپزشک جلب می شود. یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی باید به شکل یک مکان امداد رسانی از سوی متخصص دندانپزشک و سایر پرسنل دندانپزشکی به مراجعین و بیماران باشد که این امر باعث رضایت و آسودگی خاطر بیمار تا حد امکان می شود.

دکوراسیون داخلی مطب متخصص زنان

همه ما تجربه گذراندن ساعتهای طولانی در اتاق معاینه آن هم درحالیکه تمام مدت نگاهمان به سقفی سرد و خالی از تزیینات بوده است را داشتهایم. پروژه برجسته: تجربه حضور در دندان پزشکی برای بسیاری از ما دردناک بوده است. با در نظر گرفتن تمام تجربه های انسانی، تغییر ساده ای در دکوراسیون و طراحی صورت می گیرد. نیز حتما در دستور کار خواهد بود نکته دیگر برای طراحی مطب دندانپزشکی ایجاد اتاق های ایزوله عایق صداست چرا که در صورت وجود سر و صدا به علت حساسیت کار دندانپزشکی امکان انجام کار برای پزشک میسر نخواد بود در قسمت طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در آوردن ورودی ها و خروجی و عدم تداخل محیط های مختلف با یکدیگر نیز از سایر مواردیست که باید مد نظر قرار گیرد و در شکل کلی طراحی مطب دندانپزشکی نیز بهتر است این هارمونی موجود دز طراحی داخلی مطب که با دکوراسیون داخلی خو گرفته با محیطهای خارجی مثل نمای ساختمان مطب دندانپزشکی همسو باشد و ازاینرو بهتر است در طراحی نمای ساختمان پزشکی نیز هنگام طراحی مطب دندانپزشکی تغییرات لازم صورت گیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار