دریچه های توزیع هوا الهام سازه البرز

هوای یک محیط بسته با هوای بیرون از دریچه هوا ی پادری استفاده میشود . هوای داخل انشعاب کانال را با فشار و زاویه ی دلخواه به محیط انتقال دهد . با گذر زمان دریچه هوا در اثر پسماندهای کربنی و دیگر ناخالصی ها دچار گرفتگی میشود. سیم سوپاپ ممکن است پاره شود و این به درست کار نکردن دریچه هوا منجر میشود. یکی دیگر از دلایل رایج خرابی دریچه هوا خراب شدن سنسور موقعیت دریچه هوا است.

  • یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب دریچه به آن توجه می شود جنس و کیفیت دریچه هوا آن است.
  • از این مدل جهت توزیع نامحسوس هوا در اماکن عمومی همچون رستوران و کافی‌شاپ و محیط‌های اداری و مسکونی استفاده می‌شود.
  • برای مشاوره رایگان جهت خرید دریچه هوا و انتخاب بهترین مدل براساس نیاز میتوانید با کارشناسان شرکت پخش نیرو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
  • دریچه هوا کولر آبی امروزه در متریال های آهنی،آلومینیومی و چوبی تولید و روانه ی بازارهای مصرفی می شود.
همچنین بهتر است بدانید که نام دیگری که برای دریچه تهویه در این صنعت نام گذاری کرده‌ اند، دیفیوز است. در واقع اهداف اصلی از خرید این وسیله پرکاربرد، می‌ تواند هدایت هوای تازه در جهت مورد نظر، تهویه کامل فضا‌های سر بسته، افزایش قابل توجه سرعت هوای ورودی به محل و کاهش صدا باشد. انواع دریچه ها با کاربردهای مختلف مانند دریچه تامین هوا و دریچه هواکش ساختمان و… اغلب به صورت سفارشی تولید میشود.

قیمت دریچه تهویه هوا | انواع دریچه تهویه هوا ساختمان

لازم به ذکر است دریچه تنظیم هوا ی مشبک را هم می توان بصورت مستقل و هم بصورت ترکیبی در سقف های کاذب و تایلی مورد استفاده قرار داد. دریچه تنظیم هوای اسلوت باعث خروج هوا بصورت متعادل و تعدیل شده از سقف می گردد. دریچه تنظیم هوا ی خطی اسلوت نیز بصورت بادمپر و بدون دمپر قابل تولید و عرضه می باشد.

در صورتی که روی دریچه تعدادی تیغه‌های افقی یا عمودی متحرک موجود باشد با توجه به اینکه این تیغه ها قابل تنظیم هستند؛ جهت جریان و فشار استاتیک هوایی که از دریچه خارج می‌شود قابل کنترل است. در ضمن این تیغه ها را می‌توان با دست یا آچار مخصوص به آسانی تنظیم کرد. دریچه هوا طرح قدیم آلومینیومی متشکل از فریم با تیغه و دمپر می باشد.

دریچه هوا ی سقفی

بصورتِ طولی در جلوی پلنیوم باکس های هوا که در سقف نصب شده اند، هوای داخلِ باکس های هوا را به محیط هدایت می کنند. سقفی است.این مدل، باعث خروجِ هوا از یک،دو،سه یا جهت از دهانه انشعاب هوا می گردد. این دریچه ها به دلیل دارا بودن اصطکاک کم در برخورد با جریان هوا، دارای خروجی حداکثر در شدت جریان میباشند .

دمپر چیست؟ آشنایی با انواع دمپر بین کانالی…

دریچه های توزیع هوا الهام سازه البرز

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار