معرفی بهترین ویلا های شمال به همراه مشاوره برای یک انتخاب عالی

نتیجه یک طراحی منحصر به فرد برای ویلا مدرن و ویلای لاکچری در شمال، دستیابی به بنایی می باشدکه بیشتر از آنچه انتظار میرود شایسته زندگی میباشد و بایستی طراحی به اجرا بسیار نزدیک باشد.سبک های مختلفی در طراحی ویلا مورد استفاده قرار می گیرد که میتوانید آن را برای ویلاهای مورد نظر خود انتخاب طراحی دکوراسیون داخلی ویلا کنید. ۲- فضای لابی یک فضای پیش ورودی است که به عنوان فضای انتظار نیز مطرح می گردد. به عنوان مثال یکی از این مجموعه ویلاهای کلاسیک که میتوان نام برد، ویلاهای شهرک امیردشت مازندران است. طراحی ویلای کلاسیک به عنوان سبکی شناسنامه دار که نشان از عظمت، اعتبار، شکوه دارد از دیرباز تا امروز همواره مورد توجه و نشانه ای از جایگاه طبقاتی و اجتماعی افراد بوده است. بازسازی ویلا در کنار حفظ کیفیت حسی ُ به جای تخریب ساختمان های ویلایی قدمت دار و با ارزش معماری که به دلیل وجود خاطرات بیشمار در آن برای کارفرماها نیز ارزش معنوی دارد، تصمیم مناسبی است.

طراحی داخلی ویلا باغ

در برخی از طراحی های ویلا ذوق و تجربه یک مهندس موفق و با تجربه در کوچک ترین عناصر و مصالح استفاده شده در دیوارها و مصالح هم دیده می شود و همین امر باعث می شود که گاهی اوقات برخی از ویلا ها با داشتن فضاهای به مراتب کوچک تر اما هیچ یک از المان های ضروری را نسبت به ویلاهای بزرگ کمتر نداشته باشند. در این مدل از طراحی فضا های عمومی و خصوصی برای استفاده­ راحت تر کاربران از یکدیگر جدا شده می شوند .استفاده از نور جنوب و وجود درهای باز شونده به صورت کشویی بزرگ نیز، نکته­ بسیار مهمی است که می­ تواند در زمان عصر گاهی و غروب خورشید، فضای داخلی را به فضای خارجی متصل نموده و موجب افزایش سطح بهره وری نوری و نشاط ساکنان گردد.

به طور کلی ساخت ویلا شامل 2 بخش داخلی و خارجی می شود که بخش طراحی خارجی شامل ساخت فضای سبز و محوطه ویلا، و بخش طراحی داخلی شامل دکوراسیون می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ساخت ویلا و مراحل اجرایی ساخت و ساز می توانید مقاله مدیریت پیمان را مطالعه فرمایید. برای داشتن دکوراسیون داخلی ویلا مدرن و شیک باید به معماری داخلی ویلا نیز توجه فراوانی نمایید. این پنجره های سراسری علاوه بر جنبه زیبایی شناختی باعث استفاده کافی از نور طبیعی نیز می شود. متراژ مفید و قابل استفاده در هر فضا در پلان معماری تعیین می شود. معمولاً تمام ویلاها دارای فضای سبز و محوطه تراس می باشند، بنابراین اگر از تمام فاکتورهای موثر در طراحی انواع دکوراسیون برای ویلاها استفاده شود در هر قسمت می توان نمای متمایز و متفاوتی را ایجاد کرد.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن

طراحی ویلا به قصد لذت بردن از زندگی و اقامت در فضایی به جز فضای شهری انجام می شود. طراحی ساختمان این دسته از ویلاها با توجه به ویژگیهای ساختاری خاص انجام می شود. در روم باستان اعیان و اشراف خانه های زیبا و با شکوه در باغ ها و زمین های سرسبز بنا نموده و در آن زندگی می کردند ، بعد از فروپاشی امپراطوری روم این ویلاها توسط کلیسا مصادره شد و تبدیل به صومعه شد. در یک ویلای مدرن با استفاده از متریال مناسب و به کارگیری خطوط محیطی احساس متفاوتی را از طراحی ارائه خواهد شد. در طراحی پلان ویلا چلک شمال سعی شد تا از حداقل دیوار های ثابت در فضا استفاده شود و مسیر برای جریان هوا و استفاده از نسیم صبح و شب دریا وجود داشته باشد. کمتر ویلای مدرنی را در جهان پیدا میکنید که از رنگهایی مانند قرمز یا اساسا انرژیزا استفاده کنند، فراموش نکنید تمام رنگهایی که باید در طراحی و ساخت ویلای مدرن استفاده میشود از رنگهای طبیعی مطابق با حس طبیعت باشد تا بتواند لذت و آرامش را به شما القا کند.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

البته این یک اصل ثابت نیست و بنا به سلیقه سازنده امکان همه نوع تغییر در نقشه وپلان ویلای دوبلکس وجود دارد. در واقع مهم ترین عامل در طراحی ویلا چه از نظر داخلی و چه از نظر نمای بیرونی بسته به سلیقه ی مالک است. در تفاوت ساخت ویلای دوبلکس نسبت به ویلای فلت میتوان به ستون دوم و سقف دوم که در ویلای دوبلکس اضافه میشود اشاره داشت و در تفاوت ساخت ویلای دوبلکس با ویلای تریبلکس این موضوع یعنی ستون سوم و سقف سوم که بتنی است در ویلای تریبلکس اضافه میگردد دانست. ساخت ویلای تریپلکس مخصوصا روی زمین های با شیب زیاد پیچیدگیها و جزییات فراوانی دارد.

این سبک تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است.

در این طرح از اشکال هندسی خاص و تکراری استفاده نمی شود و هر دو روش مدرن و کلاسیک با یکدیگر ترکیب می شوند. بهبود سطح کیفی زندگی و آرامش روحی ساکنین یکی از معیارهای مهم در طراحی ویلا و در کل هر نوع فضای مسکونی می باشد. در نظر گرفتن ابعاد مناسب برای اتاق خواب ها، سرویس ها، لحاظ کردن کمد های دیواری، جانمایی آشپزخانه و دسترسی درست به فضای ناهارخوری و نشیمن از مهارت های طراح در چیدمان پلان ویلا است. قوانین نورپردازی در محیط را رعایت کرده و حتیالامکان سعی کنید مبلمان راحتی با سبک مدرن را برای چیدمان اتاق نشیمن خود انتخاب نمایید. یعنی نشیمن و غذاخوری و آشپزخانه با تخصیص مساحت بیشتری به خود معمولا در سبک رایج موجود، در همکف قرار میگیرند و اتاق خوابها و سرویسهای بهداشتی، تراس و بالکن در طبقه بالا جانمایی میشوند. با اینکه این کار رایج نیست؛ ولی گاهی بعضی طراحان به سراغ آن میروند.

ضمنا سعی می شود با ایجاد حجمی یکپارچه ضمن گستردگی نما در چند جهت، در داخل بنا نیز فضایی یکدست، ایجاد شود. از شما می خواهیم که در این بخش نیز ما را همراهی نمائید. تیم طراحی ما در طی یک قرار ملاقات حضوری با شما عزیزان جلسه ای را برگزار کرده و نیازها و علایق شما را میشنود. نتیجه کار عمدتا یک طراحی بسیار متفاوت است. نور عنصری است که با آن دیدن اشیا ممکن میشود. با شروع از مرحله اول ، برنامه ریزی برای تقسیم آن قطعه زمین به دو بخش اصلی است ، جایی که فضای قسمت بیرونی حیاط با توجه به نیاز پروژه از کلیه جهت ها تعریف می شود.

شما برای اینکه در دکوراسیون خود از لوازم زیباتر استفاده کرده باشید، میتوانید از بشقابهای چینی طرحدار نیز استفاده کنید. یک طراح حرفه ای باید قادر به استفاده از فضاها به بهترین نحو باشد. در دوران معاصر به دلیل تغییر سبک زندگی، برخورداری از یک محیط آرام و به دور از هیاهو، بیش از پیش احساس می شود. برای ساخت هر سازه، مهمترین اقدام در جهت فرایند شروع پروژه، برخورداری از طرحی مناسب، به انضمام برنامه ریزی راهبردی و کاربردی می باشد.

دکوراسیون داخلی ویلا

توجه به زیبایی و کاربردی بودن فضا از عوامل اصلی یک طراحی خوب است. یک ویلای مجهز از محوطه سازی و محیط اطراف ساختمان و منظره، استخر، آب نما و زمین بازی و … شهرک های ویلایی و باغ های سرسبز اطراف آن گزینه بسیار مناسبی برای تجربه یک زندگی آرام و خارج از محیط شهری است.عجیب نیست که امروزه بسیاری از ساکنین شهرهای بزرگ مانند تهران به فکر ساخت و طراحی ویلا دراطراف کرج ، لواسان ، دماوند، رودهن، فشم، آبعلی، کردان و سایر مناطق ویلای و کوهستانی خارج شهر افتاده اند. برای جامه عمل پوشاندن به این نیاز، بسیاری از افراد امروزه داشتن یک اقامتگاه ویلایی در فضایی به دور از هیاهوی شهرهای بزرگ مانند تهران، کرج و سایر شهرها را در دستور کار قرار می دهند. امروزه در معماری مدرن از مصالحی همچون بتن، فولاد و شیشه بیشتر استفاده میشود.

اگر بتوانید پنجرههای مدرن و جدید را به ویلا اضافه کنید، نمای بیرونی، جذابتر خواهد شد. پس اگر تصمیم دارید همراه خانواده، دوستان و آشنایان به ویلا سفر کنید، فضا بیشتر برای اجرا در نظر بگیرید. برای ساخت یک ویلای زیبا ارائه دهید و از شرکت پیمانکاری کمک بگیرید تا طراحی شما را به مرحله اجرا در آورد. شما می توانید مناسب ترین مبلمان را در ویلا ها قرار دهید. رویای شما زندگی در یک ویلای مدرن است یا یک ویلای کلاسیک و یا یک ویلای سنتی ایرانی را ترجیح می دهید؟ جالب است بدانید وزن یک طبقه کامل ساختمان ساخته شده با ال اس اف معادل جان پناه یک ساختمان ساخته شده با آجر و سیمان است. رویکرد های مختلفی برای بازسازی وجود دارد که از نظر میزان وفاداری به اصل و از نظر حساسیت به اجرا متفاوت است.

دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

پس از این مرحله مهندس عمران کار اجرا و ساخت ویلا را شروع میکند. این ویلاها هزینه و زمان ساخت کمتری نسبت به سایر انواع ویلا دارد و گزینه ای اقتصادی برای ویلاسازی محسوب می شود. باغ ویلاها میتوانند بر اساس نقشه، متریال و مصالح ساختمانی، سبک و حتی سلیقه مالکان آنها، انواع گوناگونی داشته باشند. در طراحی تلفیقی ویلا بنا بر سلیقه صاحبکار و نظر کارشناسی معمار المان های کلاسیک و مدرن در کنار هم قرار گرفته و چیده می شود. در طراحی دکوراسیون استفاده از رنگ قرمز در کنار یک زمینه روشن مد نظر بود . استفاده از نور محیط در طراحی ویلا و اجرای ویلا بستگی به شمالی یا جنوبی بودن ویلا دارد.

دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

انتخاب مکانی که قراراست ویلا در آن اجرا شود، به طور مستقیم روی ارزش مادی بنا نیز تاثیر میگذارد. باید بهترین نقطه برای اجرا در نظر گرفته شود. برای طراحی ویلای خود باید به نکات بسیاری توجه کنید که ما اندکی از آنها را در این مقاله ذکر کردیم. زیرا ریشه ما در این نوعسبک زندگی نهفته است. این سبک تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است. نمای آجری مدرن ویلا باعث ایجاد فضای دلنشین و زیبا می باشد و حس گرما را به خانه و افراد بیننده منتقل می کند. ورودی ویلا باید ضمن تامین دسترسی مناسب به ویلا، فضای داخلی ویلا را از فضای عمومی جدا نماید.

در طراحی ویلای کلاسیک تنوع متریال ساختمانی نسبت به طراحی ویلای مدرن کمتر و بیشتر نمای سنگی به کار می رود. اطلاعات بیشتری درباره سبک و نمای کلاسیک ساختمان در نوشته مرتبط در وبلاگ استودیو قاف موجود می باشد. در دفتر معماری استودیو قاف بنا به درخواست کارفرما طراحی ویلا به شکل ویلای مدرن یا ویلای کلاسیک و رومی یا روستیک و به صورت ویلای یک طبقه فلت، ویلای دوبلکس، تریپلکس و ویلاهای تلفیقی مدرن انجام می شود. در انجام طراحی ویلا به هر نوع سبکی باید به نورپردازی توجه ویژه ای داشت. به همین دلیل ، ساختمان های شهری معمولا بصورت باکس ساخته شده و عاری از هر گونه خلاقیت در حجم هستند. در طراحی داخلی مدرن با ایجاد پنجره های بزرگ بیشترین دید به سمت باغ ایجاد شود.

در زمان طراحی لازم است محل دقیق این المان مشخص شود و باید با برنامه ریزی اصولی و استاندارد نسبت به اجرای آن اقدام شود. هالوژن ها و چراغ های مخصوص به آنها نیاز است که تمام این موارد به مشتری ارائه میشود. به همین دلیل دکوراسیون داخلی آنها متنوع تر و کامل است. اول بحث قرارگیری و جانمایی فضاها بر اساس برنامه فیزیکی است. در بازسازی ویلا فضاها بر اساس نیاز کارفرما دوباره پیکربندی می شوند و تغییر می یابند. دوم اینکه هر یک از این فضاها به گونه ای طراحی شوند که نه تنها با یکدیگر در تعارض نباشند بلکه هماهنگی بین این اجزا به صورت صحیح رعایت شده باشد و به هنگام اجرای ویلا با مشکلات کمتری مواجه شد.

بله، سفر به شمال و استفاده از طبیعت بکر آن، سر ذوقتان میاورد. افراد زیادی هستند، که برای گذراندن تعطیلات، معمولاً در فصل های مختلف به ویلا های خود سفر می کنند. در این سبک از شکل ها و طرح های هندسی ساده مثل مربع و مستطیل استفاده می کنند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد در دیزاین داخلی این حمام استفاده از سنگ مرمر در بدنه دیوار ها و همچنین بهره گیری از یک لوستر بلوری عظیم است .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار