PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید راهنمای جامع 2022

در مرحله‌ی بعدی CPU شروع به اجرای برنامه نوشته شده کاربر میکند. سیستم عامل در ابتدا رصد زمانی خود را شروع میکند و سپس وارد این چرخه میشود. PLC ها بطور کلی به 4 تیپ مینی ، کامپکت ، ماژولار ، و رک پایه‌ای تقسیم بندی میشوند. در محوطه هایی به شعاع 1 کیلومتر ، PLC ها نیاز به کابل کشی ندارند.

از plc در چه صنایعی می توان استفاده کرد

ترتیبات ورودی/خروجی ممکن است در یک PLC ساده تعبیه شده باشد، یا PLC ممکن است دارای ماژول های ورودی/خروجی خارجی باشد که به فیلدباس یا شبکه کامپیوتری متصل شده است که به PLC متصل می شود. عملکرد PLC در طول سال ها تکامل یافته است و شامل کنترل رله متوالی، کنترل حرکت، کنترل فرآیند، سیستم های کنترل توزیع شده و شبکه می شود. امروزه برای کنترل کردن بسیاری از دستگاه ها در صنایع مختلف از رایانه پی ال سی plc استفاده می شود. بیشترین کاربرد دستگاه پی ال سی در صنایعی مانند خودروسازی، غذایی، پلاستیک، حمل و نقل، ساختمانی و…برای کنترل دستگاه های صنعتی استفاده است. علاوه بر کنترل دستگاه های صنعتی از پی ال سی برای کنترل فرمان مدار، کنترل سیستم خط تولید و…استفاده می شود.

ماژول ورودی PLC چیست

به عبارت دیگر در زمان نقص، دستگاهها در مدت زمان قابل توجهی باید کارکرد خود را متوقف کنند تا مکان عیب تشخیص داده شده قیمت plc و رفع گردد. سنسور های بسیار دیگری نیز وجود دارند که از نوع آنالوگ می باشند سنسور های آنالوگ میزان شدت یک کمیت را به ما می دهند . در گذشته های نه چندان دور صفر تا صد کنترل دستگاه های کارخانه ها توسط انسان ها کنترل می شد و از مشکلات فراوان آن می توان به خستگی انسان ، استفاده از نیروی انسانی زیاد و کم بازده بودن آن اشاره کرد . تا به راحتی بتوانند پروژه های حرفه ای plc را انجام دهند و به حقوق های بالا در این حوزه دست پیدا کنند . به صورت عمومی میزان جریان دهی خروجی رله‌ای بیشتر از ترانزیستوری است. علاوه بر تمام ویژگی‌هایی که برای کارت‌های ورودی بیان کردیم، کارت‌های خروجی مشخصات خاص خود را دارند.

  • آموزش جوشکاری برق، آرگون، فلزات رنگی و بازرسی جوش نیز برخی از دوره های در حال برگزاری جوشکاری در مجتمع آموزشی فنی برق است.
  • برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.
  • کنترلر سری F1 کینکو یکی از قدرتمندترین انواع پی ال سی تولیدشده در این شرکت است که عملکردی پایدار با سرعت زیاد را ارائه می‌دهد.
  • اغلب CPUها مجهز به یک باتری پشتیبان هستند؛ بنابراین اگر تغذیه ورودی قطع شود و درپی‌آن منبع تغذیه نتواند ولتاژ سامانه را تأمین کند، باتریِ پشتیبان، برنامهٔ ذخیره شده در RAM را حفظ می‌کند.
  • PLC ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابل استفاده هستند.
پی ال سی کامپکت یا ادغام شده از سه بخش تشکیل شده است که همگی در داخل یک باکس قرار گرفته اند. در اصل علت نام گذاری این پی ال سی ها همین است که واحدهای تغذیه، پردازنده و ورودی و خروجی در داخل یک باکس ادغام شده اند. هر برنامه با یک «نقطه‌ویرگول(;)» آغاز شده و با “BE” به پایان می‌رسد. ریز پردازنده از سطر اول برنامه آغاز به خواندن و اجرای دستورات می‌کند تا به دستور “BE” برسد. مدت زمان لازم برای اجرای این کار را سیکل زمانی اجرای برنامه می‌گویند برای تسریع در اجرای برنامه و کاهش این سیکل زمانی می‌توان پردازنده‌ای با سرعت بالا به کار برد که مشمول هزینه خواهد بود یا برنامه را سامان‌دهی بهتری نمود.

PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید راهنمای جامع 2022 منبع تغذیه وظیفه‌ی کاهش نوسانات و کاهش سطح نویز دریافتی را نیز به عهده دارد. PLC مخفف Programmable Logic Controller و به معنی کنترل‌کننده منطقی برنامه‌پذیر است. PLCها رایانه‌های صنعتی هستند که ورودی‌ها و خروجی‌ها را رصد کرده و با تصمیمات مبتنی بر منطق فرآیندهای الکترومکانیکی مختلف را در صنعت کنترل می‌کنند. اگر با اتوماسیون صنعتی آشنا باشید، قطعا می دانید، مغز متفکر 90% سیستم های اتوماسیون صنعتی PLC ها هستند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار